Мнението на пилоти, механици и родители след Купа Кюстендил 2025

Мнението на пилоти, механици и родители след Купа Кюстендил 2025

Над 20 пилоти в 4 различни класа взеха участие в тазгодишното издание на Купа Кюстендил. След като квалификациите в събота се проведоха при предимно слънчево и топло за сезона време, в неделя метеорологичните условия подложиха пилотите и механиците на сериозно изпитание.

През целия състезателен ден дъждът не престана да вали, което в комбинация с ниските температури винаги е предпоставка за интересни битки. И въпреки че пилотите тази година бяха по-малко от обичайното, те предложиха оспорвани надпревари.

Победители в отделните класове Rotax Senior, Rotax Junior, Minimax и Micromax станаха Деан Дамянов, Калоян Балабанов, Никола Рангелов и Виктор Антов.

Ето какво споделиха пилоти, родители и механици след състезанието:

Момчил Тотев, баща и механик на Деан Дамянов, първи в Senior:

„Както се очакваше, на дъжд Дани се представи много добре. На загряващата тренировка беше супер бърз и бе с близо 2 секунди пред втория. В полуфинала също имаше голяма преднина. Във финала му казах да не натиска и да пази гумите. Затова във втория манш не се напъваше. Като цяло сме доволни от състезанието. Още не сме решили дали ще караме в някоя от оставащите 2 купи до края на годината (в Хасково и Солун).“

Димитър Колев, втори в клас Rotax Senior:

„Добро състезание се получи. В събота условията бяха сухи и доминирах през целия ден — нямаше никой, който да беше дори близо до темпото ми и съответно бях първи на квалификацията с не голяма преднина пред Петър. За късмет на Дамянов обаче, в неделя заваля. В полуфинала завърших втори, но записах най-бързата обиколка. Във финала бях плътно зад първия, през цялото време, но не успях да се доближа достатъчно, за да атакувам.

Искам да благодаря на родителите ми за постоянната подкрепа и затова, че са моите най-големи коректори, с което ми помагат да изграждам реална представа за себе си и за възможностите си. На Гергин Юруков-Геро, който е не само мой отдаден механик, а мой съмишленик, с който да завоювам подиуми. На Валентин Йосифов и Тодор Аначков, за страхотната работа по организацията на целия шампионат, както и за голямата им отдаденост на картинг спорта.“

Ели Балабанова, майка на Калоян Балабанов, първи в клас Junior: