5 секунди наказание за Цолов го свалиха от подиума днес и от върха в шампионата

5 секунди наказание за Цолов го свалиха от подиума днес и от върха в шампионата

Никола Цолов беше наказан с 5 секунди от стюардите в Барселона след основното състезание днес за неспазване на член 27, ал. 3 от спортните регулации, който следи за изпреварванията.

Според официалното съобщение българският пилот, който завърши втори днес на Каталуня, е изпреварил Габриеле Мини в битка за 3-ото място, излизайки извън пистата и така е спечелим неправомерно предимство.

„Предполагаемо нарушение на член 27.3 от спортния правилник на ФИА във F2 – Автомобил номер 6 е изпреварил автомобил номер 9, докато е бил извън пистата“, се казва в информацията от стюардите.

С наказанието Цолов се смъква от 2-о на 4-о място в основното състезание в Испания и губи лидерството в шампионата именно от Мини, който от 4-и става 3-и.