Димитър Лазаров стана вицешампион на Германия в Minimax

Димитър Лазаров стана вицешампион на Германия в Minimax

Димитър Лазаров стана втори в шампионата на Германия в клас Minimax за тази година. Това стана ясно след провеждането на последния 6-и кръг от шампионата, който се състоя на 11-12 октомври на пистата в Мюлзен.

Българският пилот записа второ време в квалификацията, като този път обаче не случи на мотори или в екипа му не направиха добри настройки. Въпреки това пилотът надскочи възможностите на техниката.

В първия хийт Лазаров, чийто механик е неговия баща Александър Лазаров, завърши 3-и. Във втория хийт финишира 4-и, а в суперхийта стана 3-и. Във финала битката беше много оспорвана, като Лазаров грабна първото място със страхотно изпреварване в последната обиколка.

Така Лазаров стана първи за кръга, а в крайното класиране за сезона се изравни с Юлиан Дюемер, като на двамата бяха премахнати най-слабите класирания за сезона. Това означаваше, че те събраха по 844 точки.

Дюемер обаче имаше 1 победа повече през сезона и това му даде решаващото предимство в битката за титлата. Димитър остана втори в шампионата и не можа да спечели билета за големия финал в Бахрейн.

За сметка на това Лазаров заминава днес (понеделник) за Лонато, където от вторник до събота ще участва на големият финал на ROK, където стана шампион на Германия.